Dermatovenerologija

anonymous

Krešimir Musa, dr. med.

KB Dubrava
Zagreb,

lichen?

dina

Poštovana,
S obje strane prsišta ispod aksila na mjestu gdje se nalazi grudnjak pojavila mi se okrugla promjena veličine kovanice u razini kože, tamnije boje kože koja je izrazito suha sa sitnim brazdicama. Inače mi je koža dosta suha, vjerojatno zbog učestalog tuširanja sa šamponima. Ne pomažu mi ni mlijeka za tijelo. Promjenu mažem samo običnom Nivea kremom, ali ne prolazi. Što biste mi Vi prporučili?

Mr.sc.dr. Branka Marinović

Promjena koju opisujete može se uklopiti u različite dermatološke dijagnoze. Stoga na temelju opisa mogu samo pretpostaviti da se radi najvjerojatnije o numularnom (ev. ekcematoidnom) dermatitisu. Međutim, bez pregleda te eventualnih dodatnih pretraga neće biti moguće postaviti dijagnozu niti odrediti terapiju.