Dermatovenerologija

anonymous

Krešimir Musa, dr. med.

KB Dubrava
Zagreb,

dermatitis

sime

Poštovana,
Imam 25 godina i na prsištu gdje su mi dlačice već duže vremena imam eritematozno područje nepravilnih rubova (kao da ih ima više), iznad razine kože čiji se rubovi pomalo suše. Nerijetko me i svrbi, a naročito kad nosim majicu s gubićima. Liječnik mi je dao kortikosteroidnu i antimikotičku (Rojazol) kremu, međutim malo je prošlo pa se opet pojavilo. O čemu se radi? Zanima me da li je isti uzrok odgovoran i za promjene na penisu čija je kožica i glavić također suhi, te osjetljiviji tijekom ejakulacije.Koju biste terapiju preporučili za to područje?
Unaprijed hvala.

Mr.sc.dr. Branka Marinović

Prema vašem opisu u vas bi se moglo raditi ili o dermatomikozi (odnosni infekciji gljivom) ili o nekom od oblika alergijskog dermatitisa. Međutim, bez kliničkog pregleda te mikološke obrade (pretrage na gljive) nije moguće postaviti dijagnozu te odrediti terapiju. Prije pregleda kod dermatologa te eventualne mikološke obrade nemojte mazati kožu nikakvim kremama jer to može promijeniti kliničku sliku te otežati izvođenje pretrage.