Dermatovenerologija

anonymous

Krešimir Musa, dr. med.

KB Dubrava
Zagreb,

Linija na noktu

Postovanje, za 7 dana imam hirurski zahvat nokta na stopalu. Prustila mi se tamno smedja linarna linija na noktu . Dr mi je rekao dok ph nalaz ne stigne nista se ne zna. Htela sam vas pitazi za misljenje .
Operacijom ce ukloniti ceo nokat i kozu iznad nokta, zanima me da koliko cu od prilike kobaca imati i kad cu moci normalno da hodam? Hvala na odgovoru

Krešimir Musa, dr. med.

Poštovana,
kod promjena na noktima, a ukoliko postoji sumnja i indikacija za patohistološku (PHD) dijagnostiku, jedini je način da se kirurški uzme dio tkiva i učini PHD analiza. Može se učiniti i parcijalna ablacija nokta, kada se uzima samo mali dio tkiva ispod nokta a da se ne odstranjuje čitav nokat, ali o toj i takvim mogućnostima morate razgovarati s operaterom.