Dermatovenerologija

anonymous

Krešimir Musa, dr. med.

Poliklinika Zagreb
Zagreb, Lavoslava Ružičke 30C

Madez koji ljuska

Bubamara12345

Postovani, nesto malo nize ispod pazuha i ispod ruke imam mladez koji se ljuska. Cini mi se da je malo i narastao i zadebljao se, oko madeza se posljednjih par dana pojavio i crveni obruc. Svakako planiram prvo kod doktorice opce prakse, pa ako bude potrebno dermatologu...ali molila bih vas info da li se trebam zabrinuti, s obzirom da ce pregledi ici sporije zbog trenutne epidemioloske situacije.

Borna Pavičić, dr. med.

Poštovani,
prema opisu može biti da je riječ o madežu, ali i o seborojičkoj keratozi. S obzirom na crveni obruč, vjerovatno se radi o iritaciji te bi preporučio da primijenjujete antibiotsku kremu nekoliko dana dok se crvenio ne povuče.
Ako i dalje bude promijenjen, onda svakako treba na pregled kod dermatologa da se promjena pregleda klinički i dermoskopski.

g12345t

Postovani doktore
Na vratu , u samom dnu kose imam jedan madez koji me poceo svrbiti. Dermatoskopiju sam radila,kazu da je rijec o normalnom madezu koji je poceo da se ljuska. Dali su antibiotsku mast. Mnogo sam uplasena. Da li je ljuskanje normalna pojava?

Borna Pavičić, dr. med.

Poštovana, kao što su Vam rekli, radi se o normalnoj pojavi. U slučaju blaže iritacije ili suhoće kože primijenjujte kreme za smirivanje (na bazi bakra/cinka) ili antibiotsku mast.