Dermatovenerologija

anonymous

Krešimir Musa, dr. med.

KB Dubrava
Zagreb,

madež-pitanje za dr. Branku

ivana

ivam madež otraga na vratu,(malo ga prekriva kosa)
i pitala bih Vas ako bih ga odstranila da moram ošišati taj dio gdje se nalazi i dali če tamo ponovno rasti kosa. Zanima me, kada se odstrani da li se treba nositi nekakav zavoj i ne. I još nešto, netko vas je pitao za cijenu a Vi ste rekli da se raspita. Ja Vas pitam da li je to preko zdravstvenog besplatno, i koliko to po vašem mišljenju košta. Puno hvala

Mr.sc.dr. Branka Marinović

Mjesto sa kojeg se odstranjuje madež mora se ošišati, ali će na tom mjestu (osim na mjestu ožiljka) ponovno narasti kosa. Na operirano mjesto stavlja se zavoj čija veličina ovisi o veličini reza. Ako liječnik procjeni da je operacija nužna iz preventivnih razloga, a ne iz kozmetskih operativni zahvat je moguće učiniti uz uputnicu. Svako se javite na pregled dermatologu koji će vam dati daljnje upute.