Dermatovenerologija

anonymous

Krešimir Musa, dr. med.

KB Dubrava
Zagreb,

vlasiste

marija

na desnoj strani glave na prijelazu cela u vlasiste (rub kose) stvara se suha ljuskica koja me dosta svrbi. koristila sam neki gel prema uputi dermatologa.
nema promjene.

Mr.sc.dr. Branka Marinović

Promjene uz rub kose najčešće su posljedica poremećenog rada žlijezda lojnica, te se tada opisuju kao seboreja. Međutim s obzirom da je promjena koju vi opisujete izolirana, teško da bi se moglo raditi o toj dijagnozi. S obzirom da niste dali ime gela kojeg ste upotrebljavali, ne mogu vam niti o tome reći mnogo više. Savjetujem pregled dermatovenerologa.