Dermatovenerologija

anonymous

Krešimir Musa, dr. med.

Poliklinika Zagreb
Zagreb, Lavoslava Ružičke 30C

madeži

lorena

Prije 2 dana sam skinula madež na leđima. Zanima me kako se moram
ponašati nakon što mi skinu šavove. Da li smijem ići na more i sunce.Da li trebam madež zaštiti od sunca cijelo ljeto. Dok su mi skidali madež onesvjestila sam se i doktorica je napisala da sam imala jaki spazam čeljusti i da sam nakon 10 sekundi došla k sebi, progledala i prodisala. Da li mi možete reći šta to znači. Kao dijete sam inaće znala pasti u nesvjest od mirisa bolnice ili od krvi i to nam je u prodici jer mi je i tata bio na to osjetvljiv. Hvala.

prof.dr.Jasna Lipozenčić

Nakon vađenja šavova možete se kupati u moru i baviti se uobičajenim aktivnostima bez ograničenja.Nakon izlaganja suncu "svježi" ožiljci znaju dobiti boju koja se razlikuje od boje ostale kože (postati svijetliji ili tamniji) te zbog toga nastojte ovo ljeto kožu leđa što manje izlagati sunčevim zrakama, a kad se sunčate obavezno koristite kreme za zaštitu od sunca.