Dermatovenerologija

anonymous

Krešimir Musa, dr. med.

Poliklinika Zagreb
Zagreb, Lavoslava Ružičke 30C

Mladež

Nela555

Prije 3 dana sam bratu na glavi istiskavao mladez i iscučupao dlačice MISLECI da je urasla dlaka. Ugl.tad je mladez bio okrugao i svjetlije boje i onak malo izdignut. Izcurilo je malo tekucine i sukrvice. No oteklo mu je, nabubrilo okolo i boli ga na dodir jos i danas. Imamo li razloga za brigu? Treba li ici dermatologu? Hvala . Pozz

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Istiskivanje nikako nije preporučljivo. Najbolje se javiti dermatologu da se vidi o čemu je riječ.

Oftal

Pocituvan doktore, imam mladez na vratu, koj sam povredila sa noktima pri ceshanje. Na dolni deo od mladez kao da se malo otkinao, kao neku resicu da se pojavijo. Nije imalo krvi, imam kako temperaturi na to mesto i kao peckanje. Jas sam osmi mesec trudna i boim se.
Molim vas za sovet
Blagodaram odnapred

Pozdrav is Skopje

Borna Pavičić, dr. med.

Poštovana,
ozljeda, odnosno iritacija madeža nije opasna. Normalno je da pecka i svrbi s obzirom na traumatizaciju i iritaciju.
Možete primijenjivati antibiotsku mast tijekom 10ak dana ili neku kremu koja potiče epitelizaciju.
Ako i dalje budete imali simptoma ili se bojali, najbolje da odete na pregled kod dermatologa pa da se madež pogleda i dermoskopom.

Oftal

Doktore fala za vashi brzi odgovor.
Danas sam bila kod dermatologa rekla mi je da e se u redu i radi zeshtine i peckanje okolo mladez dala mi je mast Belogent 7 dana po 2 puta da mazem. Kad sam kupila mast procitala sam da trudne ne treba koristiti, a jas sam 8 mi mesec tudna. I sad neznam shta da radim
Ve molam za sovet

Borna Pavičić, dr. med.

Poštovana,
Belogent je kontraindiciran tijekom trudnoće, tako da bi postupio onako kako sam vam savjetovao u prvom odgovoru - antibiotska mast (mupirocin) ili krema koja potiče epitelizaciju tipa Cicaplast, Cicalfate, Epitheliale i sl.

rista

poštovanje doktore,
kćer je zarezala madež sa žiletom ,krvarenje zaustavljeno .Koliko je to opasno i što činit idalje ?

Borna Pavičić, dr. med.

Poštovana,
ozljeda madeža nije opasna.
Možete primijenjivati antibiotsku mast tijekom 10ak dana ili neku od krema koje potiče epitelizaciju.
Ako se ozljeda madeža bude ponavljala, najbolje da odete na pregled kod dermatologa pa da se madež pogleda i dermoskopom i prema potrebi kirurški odstrani.