Dermatovenerologija

anonymous

Krešimir Musa, dr. med.

Poliklinika Zagreb
Zagreb, Lavoslava Ružičke 30C

Mladež na stomaku

extremejojo

Poštovani,

Od kad znam za sebe imam jedan mali viseći mladež svetle boje na stomaku koji je oko 2-3mm i sinoć sam slučajno primetio da je oko njega koren na koži malo crvenkast i da je on malo otekao, takođe sam primetio neku sivu flekicu na njemu iz koje mi je danas posle tuširanja i brsanja izašao neki mali iscedak-gnoj belo-sive boje...on je veličine 3mm inače ništa me ne svrbi i niša me ne boli...da li treba da se brinem zbog toga? Hvala unapred na odgovoru!

Borna Pavičić, dr. med.

Poštovani, najvjerovatnije je došlo do iritacije fibromatoznog madeža. Dolazi u obzir primijenjivati antibiotsku mast (npr. mupirocin) kroz nekoliko dana dok se iritacija ne smiri. Ako usprkos tome promjena perzistira, uputno je otići na pregled.