Dermatovenerologija

anonymous

Ante Perica, dr. med.

Poliklinika Fizioderma
Zagreb, Gustava Krkleca 38

Nalaz PHD

Niks87

Poštovani,
molim Vas tumačenje nalaza.
Patohistološka dijagnoza: 1.Lentigo simplex cum naevus junctionalis.
Patohistološki opis:
Primljen isječak kože 0,6x0,5cm sa nepravilnom tamnosmeđom pigmentacijom promjera 0,3cm.
Histološki se nalazi hiper-blago parakeratotički mnogoslojni pločasti epitel sa blago izduženim interpapilarnim nastavcima sa povećanim brojem melanocita u bazalnom epidermisu. Na nekoliko se mjesta unutar epidermisa nađu manja gnijezda nevocita. U gornjem dermisu nađe se nešto i melanofaga. Promjena je odstranjena u cijelosti.
Unaprijed zahvaljujem.
LP

Krešimir Musa, dr. med.

Poštovani,
radi se o dobroćudnoj promjeni.

u_brigi

Pozdrav , molim tumacenje nalaza
Dijagnoza: C49.0 - Zloćudna novotvorina vezivnog i mekog tkiva glave, lica i vrata
Dijagnoza
Patohistološka dijagnoza:
1. Naevus dysplasticus, 2. Lentigo simplex
Patohistološki opis:
I- Materijal je isječak kože 1,3x1 cm, na površini je smeđa pigmentacija promjera 0,7 cm, unutar koje se
histološki nalaze izduljeni interpapilarni nastavci sa lentiginoznom proliferacijom pravilnih dijelom blago
atipičnih melanoicita uz gnijezda koja se mjestimično spajaju.
Promjena se ne nalazi u području poregledanih resekcijskih rubova.
II- Materijal je trakasti isječak kože 0,4x0,3 cm, na površini je smeđa pigmentacija promjera 0,2 cm,
unutar koje se histološki nalazi lentiginozna proliferacija pravilnih, dijelom pigmentiranih melanocita.
Promjena se ne nalazi u području pregledanih kirurških resekcijskih rubova.

Krešimir Musa, dr. med.

Poštovani,
radi se o promijenjenom madežu, ali potpuno dobroćudnog karaktera. Nemate razloga za zabrinutost.