Dermatovenerologija

anonymous

Krešimir Musa, dr. med.

Poliklinika Zagreb
Zagreb, Lavoslava Ružičke 30C

nepoznati prištići

viki

Prije tri mjeseca imala sam smrtni slučaj u obitelji i nakon toga primjetila sam promjene na vlasištu i koži.Naime, kosa mi se počela užasno mastiti te ju je potrebno prati svaki dan, a na vratu,bradi i leđima pojavili su se dosta jaki upalni procesi - gnojni prištići koji teško prolaze i nakon toga ostaju jači ožiljci. Do sada sam samoinicijativno koristila lotion od čajavca, ali bez rezultata. Ne konzumiram alkohol,cigarete, nisam mjenjala način ishrane i nikada do sada nisam imala nikakvih problema s kožom.

Mr.sc.dr. Branka Marinović

Prema vašem opisu najverojatnije se radi o seborejičkom dermatitisu koji je posljedica pojačanog lučenja žlijezda lojnica. Preporučam da se javite dermatovenerologu, na pr. u Ambulantu za medicinsku kozmetologiju Klinike za kožne i spolne bolesti, Šalata 4 gdje će vam biti savjetovana pravilna terapija.