Dermatovenerologija

anonymous

Krešimir Musa, dr. med.

KB Dubrava
Zagreb,

Njega lica

anci001

Poštovani

Zanima me Vaše mišljenje o upotrebi vazelina u službi njega lica i tijela. Pošto se po internetu može pronaći i dobre strane i jako loše, kao da nije dobar u tu svrhu jer je kancerogendan i da se ne smije uopće koristit a sa druge strane može se pronaći da ga dermatolozi preporučuju u nekim slučajevima.

S toga dali ga upotrebljavati ili ne..

Unaprijed se zahvaljujem

Srdačan pozdrav

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Vazelin nije loše rješenje za njegu kože tijela. Za lice bi bilo bolje koristiti druge preparate.

blabla0609

Poštovani, imam problem sa crvenilom na licu. Obrazi i nos su mi najčešće crveni. I to rijetko kada se dogodi da nisam crvena u licu. Imam kreme koje mi trenutno i ponekad trajno pomognu ublažiti to. Zanima me trebam li piti vitamine jer kada sam bila kod kozmetičarke rekla mi je da je to nedostatak vitamina C, ali sam se raspitivala i svatko kaže drugačije. Molim Vas za savjet za trajno rješavanje crvenila.
Unaprijed hvala.

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Uzroci nastanaka crvenila na licu su različti. Može se raditi o rozacei, seboroičkom dermatitisu. Za nešto pobliže potreban bi bio dermatološki pregled. Sigurno je da se ne radi nedostatku vitamina C i da vitamini neće pomoći.