Dermatovenerologija

anonymous

Krešimir Musa, dr. med.

Poliklinika Zagreb
Zagreb, Lavoslava Ružičke 30C

p-ovale

mare

mikološkom obradom ustanovljeno je dijagnoza pytirosporum ovale - foliculitis. Akne se pojavljuju uz rub vlasišta, dekolteu i gornji dio leđa. Ponekad ih prati svrbež i lagano "bockanje". Koristila sam Oronazol šampon i kremu, Lamisil kremu, salicilni tonik, asebon šampon, erithromycin losion, posebnu kremu beloderma i plimicola, elocom losion i kremu, ali izlječenje nije potpuno. Molim Vas da li postoji još koji lijek koji bi mi pomogao u rješenju moga problema. Hvala unaprijed za cijenjeni odgovor

Mr.sc.dr. Branka Marinović

S obzirom da se iskušali gotovo sve pripravke za lokalnu upotrebu (od kojih vam ne bih savjetovala daljnju upotrebu Beloderma te Elocoma), a da nije došlo do zadovoljavajućeg poboljšanja dolazi u obziri primjena nekog od antimikotskih lijekova za peroralnu primjenu, naravno nakon pregleda dermatologa.