Dermatovenerologija

anonymous

Krešimir Musa, dr. med.

Poliklinika Zagreb
Zagreb, Lavoslava Ružičke 30C

Peckanje glavića penisa

ivan331

Imam problem glavić na penisu me peće i jako neugodan osjećaj kad ga diram, mislim da ima normalnu boju, nema crvenila, samo peče. što bi to moglo biti, i kako lječiti?

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Vjerojatno je riječ o pojačanoj osjetljivosti ili iritaciji. Za sada to ne zahtjeva daljnju obradu i liječenje. Ako se pojavi crvenilo, iscjedak ili slično, javite se liječniku

Markus

Poštovani doktore, već 25 dana imam crvenilo. mazao sam prvo canestenom par puta što mi je dovelo do većeg olakšanja i skoro pot. ozdr. , a potom sam tri puta stavio mikrobact što je vratilo crvenilo i žarenje. Onda sam opet počeo uzimati samo canesten. Jedno tri dana nisam uzimao ništa i osjećao sam u pojedinim trenutcima čak i oštre bolove zbog kojih sam se budio. sad koristim ovo potonje, a razmišljam o uzimanju bepantena. Bio sam kod urologa ali on nije ništa dijagnosticirao, no nije otklonio mogućnost neke infekcije i propisao mi je citeral. inače osjećam žarenje, nemmam bolove, dok uzimam canesten osjećam znantno poboljšanje. Bepanthen? je li ovo ozbiljno? može li to biti neka bakterija iz oralnog seska. hvala

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Na temelju onoga što ste napisali, ne mogu Vam reći o čemu je riječ. Bilo bi dobro da obavite i dermatovenerološki pregled.

Markus

Pozdrav. Imam novi simptom pa se javljam za pitanje. Imam lokalizirano crvenilo koje je uvijek u istim otprilike dimenzijama po sredini i osjećam žarenje. takođe sa strane glavića kao da imam manje crvene točkice, jedva vidljive. Nakon svega trewnutno koristim cicaplastB5 na savjet dermato-v ali sve ostaje bez promjena ili trebam možda još saačekati. molim savjet.

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Po terapiji koju ste dobili imate iritativni dermatitis. Kremu koristite što više, ali promjene dugotrajne i sklone vraćanju.

Rashkovic

Imao sam odnos sa partnerkom bez zastite i nakon par dana kada mokrim pecka me i po nekad me svrbi,sta bih trebao da preduzmem povodom toga.Pozz

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Trebali bi napraviti briseve uretre bakteriološki, te na klamidije i mikoplazme.

LI NA

Poštovani, već duže vrijeme me peče dok mokrim. Bio sam kod doktora, urin i krv su mi čisti. Popio sam prepisane antibiotike, ali i dalje me peče kao prije terapije,
Nekad jače, nekad slabije. O čemu se radi?

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Vi imate simptome uretritisa (upale mokraćne cijevi). Potrebno bi bilo napraviti urinokulturu, bris uretre bakteriološki, te bris na klamidije i mikoplazme. S nalazima se javite urologu.

LI NA

zahvaljujem Vam! Imam još jedno pitanje.. koju se moguće komplikacije? I kako s to liječi?

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Liječenje ovisi o uzroku. Javite se urologu.

Basek

poštovani doktore,već skoro 2 tjedna od dok sam imao seks(bez kondoma) me peče kožica kad ju nategnem dole,znači dok nategnem dole kožicu i dođe mi nešt mokro(voda,urin i sl.)onda me peče ispod penisa tamo gdje se spaja kožica sa glavičom.

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Riječ je o ritaciji. Ne natežite spolovilo dok se ne smiri.

tomw8

pozdrav...
imam problem da kod mokrenja me malo pecka glavica na spolovilu, drugog simptoma nema
prije tjedan dana sam imao spolni odnos bez zaštite, ali i cijeli tjedan radim vani na hladnom,
pa me zanima dal to ima veze s spolnim odnosom il sam se mozda prehladio na tom podrucju,
i zanima me koliko je to opasno jer sam trenutno na terenu i necu moci doktoru jos 3 tjedna.
ima mozda kakav lijek koji bi mogao kupiti? hvala..

tomw8

pozdrav...
imam problem da kod mokrenja me malo pecka glavica na spolovilu, drugog simptoma nema
prije tjedan dana sam imao spolni odnos bez zaštite, ali i cijeli tjedan radim vani na hladnom,
pa me zanima dal to ima veze s spolnim odnosom il sam se mozda prehladio na tom podrucju,
i zanima me koliko je to opasno jer sam trenutno na terenu i necu moci doktoru jos 3 tjedna.
ima mozda kakav lijek koji bi mogao kupiti? hvala..

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Moguće je i jedno i drugo. Trebalo bi napraviti barem osnovne pretrage poput urina i urinokulture, a ako tegobe potraju (a nalazi su uredni) i briseve uretre. Nažalost, ako su Vam uopće potrebni, lijekove mogu propisati samo liječnici.

AnalItičar

Poštovani,
već duže vrijeme imam peckanje poslije tuširanja, ejakulacije i nagle potrebe za uriniranjem - jasno mi je da je to uretritis.

Prije više od pola godine sam imao iscjedak te je moguće da imam i zaraženo ždrijelo.

Jeli moguće liječiti kronični triper ili?

Molim vas uputite me.

Zahvaljujem.

Borna Pavičić, dr. med.

Poštovani,
s obzirom na anamnezu savjetujem da učiniti pretragu na spolno prenosive bolesti - PCR urina na STD7, kao i pregled dermatovenerologa.

Matijamatija

Dobar dan imam problem prije 6 dana sam dobio gripu i upalu grla. Poceo sam piti betaklav antibiotik I nakon toga me poceo slabo peckati glavic I na njemu se stvorila ko bjela mrljica prvo sam mislio da je iscjedak Ali nakon tusiranja je bjela mrljica ostala Ali je manja dali je to nuspojava antibiotika I prehlade? Ili se trebam zabrinuti da je nesto ozbiljnije