Dermatovenerologija

anonymous

Krešimir Musa, dr. med.

KB Dubrava
Zagreb,

Ranica

Christian

Obrezan sam prije 2 godine i imam problem na kozi ispod glavica malo ispod ožiljka gdje sam obrezan ,pojavila mi se ranica nakon odnosa i traje mjesec dana,išao sam urologu i uzeli bris misle da je Herpes,ta ista ranica mi se prije pojavljivala na istom mjestu i nestane a sada uopće ne prolazi,da bolje objasnim ranica izgleda kao da je koza malo pukla ,crvena linija mala,rana brzo zaraste ,ali ne u potpunosti ,ostane tanak sloj koze i rana se stvori uvijek na tom mjestu .
Zanima me vaše mišljenje zašto rana ne prodje u potpunosti ?
Pozdrav

Krešimir Musa, dr. med.

Poštovani,
prema Vašem opisu najvjerojatnije se radi o ponavljanim mikroozljedama prilikom spolnog odnosa. Takve ozljede su u pravilu bezopasne. Potrebno bi bilo koristiti lokalne preparate za epitelizaciju, te eventualno lubrikante kod spolnog odnosa. Svakako bi trebali otići na pregled kod spec. dermtovenerologa.