Dermatovenerologija

anonymous

Krešimir Musa, dr. med.

KB Dubrava
Zagreb,

perut

suzana

> Moja djevojčica od 10 godina ima jako puno peruti.Perut se skuplja na
tjemenu u grudice. Ona to grebe i ima dosta krastica po tjemenu.
Koristimo
Fitoval šampon po preporuci naše liječnice opće medicine. Šampon
koristimo
dva mjeseca ali ja ne vidim nikakvo poboljšanje. Molim Vas da mi
odgovorite,
da li da nastavim s tim šamponom ili mi možete preporučiti nešto drugo
> Hvala

Prof. dr Jasna Lipozenčić

Ako se radi o debelim naslagama peruti, kako opisujete najbolje bi bilo kroz nekoliko dana za redom upotrijebiti "uljnu kapu" (kombinacija salicilne kiseline i maslinovog ulja), koja će omogućiti skidanje naslaga, te nakon toga kosu dobro oprati šamponom (Head&Shoulders, Oronazol, Asebon). Šampon dobro umasirati u vlasište te ostaviti nekoliko minuta, potom dobro isprati.