Dermatovenerologija

anonymous

Krešimir Musa, dr. med.

Poliklinika Zagreb
Zagreb, Lavoslava Ružičke 30C

pitanje

Tea

Postovana dr!
Molila bih vas da mi odgovorite kako da prepoznam madez zbog kojeg bi trebalo otici doktoru i da li postoje promene na madezima koje su bezazlene. Kakve promene su narocito opasne i da li je uobicajeno da neki madezi nestaju a novi se pojavljuju?
Puno hvala!

Prof.dr.sc. Jasna Lipozenčić

Samokontrola madeža je vrlo bitna, posebice kod bolesnika koji ih imaju od rođenja. No, svaki madež bez obzira na vrijeme nastanka treba kontrolirati, primjerice da li se mijenja njegova boja, oblik veličina, rubovi.
Savjetujem doći na pregled u Ambulantu za pigmentne tvorbe Klinike za kožne i spolne bolesti KBC i MF Sveučilišta u Zagrebu, Šalata 4 gdje bi se kontrolirali u određenim vremenskim razdobljima i po potrebi podstranio po koji madež.