Dermatovenerologija

anonymous

Krešimir Musa, dr. med.

Poliklinika Zagreb
Zagreb, Lavoslava Ružičke 30C

pitanje?

maja

Postovani,
Skoro dvije godine na vagini (velike i male usne) javlja mi se bubuljica, koja nekada naraste i do velicine zrna kave. Njen nastanak prati bol na tom mjestu (na dodir). To traje nekoliko dana, zatim iz nje izlazi gnojni sadrzaj i za 15 dana se javlja ponovo.
Da napomenem da sam prije godinu dana otkrila klamidiju koju sam nadam se uspjesno izlijecila i da imam stalnog partnera 4 godine.
unaprijed hvala na odgovoru
Maja

prof dr Jasna Lipozenčić

U Vašem slučaju radi se po opisu o piodermatskom procesu na vanjskom spolovilu s nespecifičnim uretritisom uzrokovanim kandidom. Potrebno je u slijedećem recidivu izvršiti analizu gnojnog sadržaja s antibiogramom. Učiniti GUK profil i imunofenotipizaciju limfocita. Kontrolirajte izliječenje ponovnim brisom na klamidije.