Dermatovenerologija

anonymous

Krešimir Musa, dr. med.

Poliklinika Zagreb
Zagreb, Lavoslava Ružičke 30C

e vitamin

Tina

Poštovani,

negdje sam pročitala da ako se na svježe ožiljke utrljava e vitamin (vjerojatno u obliku uljne otopine) oni brže prolaze i nestaju.
Molim Vaše stručno mišljenje.

Hvala.

prof dr Jasna Lipozenčić

E vitamin je vrlo dobar antioksidans i koristan je kako u lokalnoj tako i u općoj primjeni. Teško je uspiješno djelotvoran na ožiljke, no na sviježi je korisno aplicirati Contratubex mast. Svakako je E vitamin koristan i može ga se primjeniti kao uljne otopine.