Dermatovenerologija

anonymous

Krešimir Musa, dr. med.

Poliklinika Zagreb
Zagreb, Lavoslava Ružičke 30C

pitanje

Sanja

Postovana,
zanima me da li postoji alergija na hladnocu,naime natjecu mi prsti i na rukama i na nogama pa s obzirom da su nalazi uredni moj doktor misli da je to alergija na hladnocu.
Da li postoji neki test da se utvrdi?

Prof.dr.sc. Jasna Lipozenčić

Urtikarija na hladnoći postoji i dokazuje se testom opterećenja hladnoćom i dokazom krioglobulina. Savjetujem pregled i test in vivo u Alergološkoj ambulanti naše Klinike, Šalata 4, gdje će Vam osim testiranja biti indicirano i liječenje.