Dermatovenerologija

anonymous

Krešimir Musa, dr. med.

Poliklinika Zagreb
Zagreb, Lavoslava Ružičke 30C

pitanje

Ivana

Zanima me koji su točno simptomi postojanja hemoroida, kako se liječe, je li nužno potreban liječnički pregled i da li to možemo dobiti od partnera?

Mr.sc.dr. Branka Marinović

Hemeroidi su proširenja hemoroidnog venskog spleta i to vanjskog i unutarnje, te stoga postoje vanjski i unutarnji hemoroidi. Simptom postojanja hemoroida je osjećaj napetosti odnosno mase koja proviruje kroz analni sfinkter osobito kod napora. Za potvrđivanje dijagnoze kao i za terapiju potreban je pregled proktologa.