Dermatovenerologija

anonymous

Krešimir Musa, dr. med.

KB Dubrava
Zagreb,

pitiryasis veris color

Dragana555

Pozz!

Prije 2 ipo mjeseca dijagnostiran mi je pitiryasis veris color.. Koristila sam neku tekucinu, kremu, a vec mjesec dana Lamisil sprej ... Medutim stanje se nije promijenilo,one su jos uvijek tu i sire se ...
Zanima me dali to moze proci i kako brzo ?? Doktorica mi je rekla da ce u mom slucaju ici sporije, jer sam u 8 mjesecu bolovala od mononukleoze ...

A sto se tice konzumiranja alkohola, dali se to preporucuje ili ne ?? happy

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Pityriasis versicolor je gljivična infekcija površinskog sloja kože uzrokovana kvascem Pityrosporum orbiculare. Liječi se lokalnim antimikoticima u obliku tekućine, spraya ili šampona (tako ste i Vi liječeni). Nakon provedene terapije ( a i prije terapije kod postavljanja dijagnoze) potrebno je učiniti nativnu mikološku pretragu i pretragu Woodovim svjetlom s ciljem da se vidi da li je uzročnik eliminiran. Naime, uzročnik privremeno uništava pigment, te je moguće da uspkos uspješnom liječenju još neko vrijeme (nekoliko mjeseci) koža ostaje bez pigmenta. To bi mogao biti slučaj i kod Vas.