Dermatovenerologija

anonymous

Krešimir Musa, dr. med.

Poliklinika Zagreb
Zagreb, Lavoslava Ružičke 30C

Pojacano ispadanje kose i feritin

Noctee

Poštovani, kosa mi je ispadala vec dulje vrijeme te mi je dijagnosticiran pcos i pijem diane 35 vec 11 mjeseci. To mi je zaustavilo ispadanje, no kosa mi je jos jako tanka i nema nikakvog rasta, zbog toga sam isla vaditi zeljezo i hemoglobin i zeljezo su normalni, no UIBC i TIBC su poviseni a feritin je unutar normalnih vrijednosti no nizak- 11. Nasla sam informaciju da bi feritin trebao biti visi od 70 ako zelim da mi kosa krene rasti pa me zanima da li da pocnem uzimati lijekove za anemiju tipa heferol i koliko dugo da dode do obnove feritina?

Borna Pavičić, dr. med.

Poštovana,

ako nemate anemiju i ako Vam je razina željezta unutar normalnih vrijednosti, nema potrebe za nadomjesnom terapijom. No, za detaljniji uvid u Vaše nalaze i problematiku, savjetujem da kontaktirate vašeg liječnika obiteljske medicine i specijalista interne medicine.