Dermatovenerologija

anonymous

Krešimir Musa, dr. med.

Poliklinika Zagreb
Zagreb, Lavoslava Ružičke 30C

pomoć

zoki

Imam crvenilo kože sa sitnim vodenim mjehurićima.Dosta me svrbi i ljušti mi se koža, a to mi se pojavilo na dlanovima i stopalima. Koristio sam Beloderm, ali mi krema ne pomaže previše. Moj doktor sumnja na alergiju.Bio bih Vam zahvalan ako mi možete prema mome opisu reći o čemu se radi. Unaprijed zahvaljujem

prof dr.sc.Jasna Lipozenčić

Po Vašem opisu može se raditi o kontaktnom dermatitisu najvjerovatnije alergijske etiologije. Potrebno bi bilo izvršiti epikutano testiranje da se potvrdi etiologija o kojoj ovisi dalje liječenje. Pri testiranju se utvrde mogući alergeni i daljnje upute za izbjegavanje kontakta. Savijetujem ne mazati kožu i doći na mikološki pregled i alergološku obradu (epikutani test).