Dermatovenerologija

anonymous

Krešimir Musa, dr. med.

Poliklinika Zagreb
Zagreb, Lavoslava Ružičke 30C

Potkozna izraslina, bubuljica ili kvrzica na penisu

zdravko994

Kako da postavim sliku ?

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Ne postoji mogućnost postavljanja fotografije.

nikolab95

Poštovani doktore,

Imam 22 godine, i prve seksualne odnose sam imao sa svojom djevojkom kojoj sam takodje bio jedini partner do sada. Na kozici penisa sam primijetio izraslinu, ako je mogu tako nazvati jer se nalazi ispod prvog sloja kože, koja ne boli niti svrbi i veličine je 2-3 milimetra u prečniku. Visoka je svega 1 milimetar. Ona je mekana, a tvrda postaje samo ako je stisnem, naravno zbog svoje mase. Boje je kože. Da li postoje osnovi da je ovo zapravo kondilom uzrokovan HPVirusom?

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Ne radi se o kondilomu. Riječ je žlijezdi koja se nalazi u ovom području.

vrabac123

Pozdrav prije 10-ak dana na glavicu mi se pojavila neka izraslina jedva primjetna...u pocetku je bila veca sada se skupila na nekih 1-2mm i tako stoji ne pece ne boli sve mogu normalno obavljati nije crvena ...nisam imao seksualnih odnosa...sta bi trebo napraviti jer me malo strah...unaprijed zahvaljujem na odgovoru

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Vjerojatno je riječ o normalnoj žlijezdi koja se nalazi u ovom području.

vrabac123

Hvala vam na odgovoru..kako lijecenje preporucujete??neke kreme ili da se obratim doktoru?hvala

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Liječenje nije potrebno.

swannymir

Poštovanje doktore. Prije 10 dana sa lijeve strane točno ispod glavića, pojavilo mi se neko "utvrdnuće" ispod kože, veličine cca pola centimetra. Prvi dan me bolio dodir na tu točku, ali s vremenom je ta bol nestala, jedino je ostalo "nelagodno" prilikom seksualnih odnosa i baš kada se pritisne. Javljam vam se iz razloga što urolog nije znao ustanoviti o čemu se radi, a još uvijek mogu to napipati... Hvala Vam na odgovoru,

Zvonimir.

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Ne mogu Vam napamet reći o čemu je riječ.

ruby25

Pozdrav, pojavile su mi se neke crvene kao bubuljice kvrzice na glavicu penisa velicine 1-2mm,sad me zanima sta bi moglo biti, imam to vec vise od 5 dana,i vjerovatno ce teze proci zbog vlaznosti, ali me zanima sta bi moglo biti? spavao sam sa djevojkom bez zastite, poslije toga su se prvo pojavili jos neki simptomi kao skakljanje u mokracnom kanalu i ponekad zna izaci malo bijele tecnosti uz penisa, i na kraju pojave mi se ove kao bubuljice..

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Vjerojatno je riječ o blažoj iritaciji koja se može povremeno ponavljati. Možete mazati Bepanthen kremu.

ruby25

A zanima me jel smijem spavati sa djevojkom bez zastite dok ovo ne prodje, da nebih njoj nesto iziritirao ili prenjeo?

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Najbolje da koristite prezervativ.

ruby25

Imam bepanthen mast, jeli to isto, mogu li nju umjesto kreme koristiti, Hvala

Markoo

Odmah ispod glavica sa desne strane, izasla mi je jedna mala bela bubuljica kao, tvrda na dodir, ne boli me, ne svrbi, nista. Stoji tako tu vec neko vreme i ne menja se.Cuo sam da bi to mogao biti kondilom, pa sam se zabrinuo.Sta vi mislite?Hvala unapred

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Za ruby: može i Bepanthen mast.

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Za Markoo: po opisu ne bi se reklo da je kondilom, prije žlijezda koja se nalazi u ovom području. Ipak, samo na pregledu se može ustanoviti o čemu je točno riječ.

0706dario

Imam sa donje strane glavića nekoliko jako tvrdih na dodir, bijelih izraslina koje ne bole, osim na jaki pritisak. Najjace su izrazene kad je penis u erekciji, znaci skoro pa nisu ni vidljive i mekane su kad penis nije u erekciji. Nazalost imam najblazi oblik fimoze koji lijecim na svoj nacin jer ne zelim ici rezati, te stoga nemogu kozicu provuci tako daleko da vidim o cemu se tocno radi. Prolisto sam malo po ovoj temi i koliko vidim najcesci problem je da su upaljene zlijezde koje se nece same otkloniti, ali nisam vidio da je itko imao bas na glavicu takve kvrzice. Tak da me zanima da li su to isto te zlijezde. Inace mi ne smetaju samo malo ruzno izgleda. Isto tako nisu uvijek prisutne i nekad su u blazem/meksem/manjem obliku, no danas sam primjetio da ih ima nesto vise nego inace pa se bojim da nije nesto ozbiljnije. Ako je potrebno mogu sliku neku poslati ali nece se nista posebno vidjeti jer nemoze kozica jos tako daleko.

Hvala

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Vjerojatno se radi o normalnim žlijezdama koje se nalaze u ovom području.