Dermatovenerologija

anonymous

Krešimir Musa, dr. med.

Poliklinika Zagreb
Zagreb, Lavoslava Ružičke 30C

Potkozna izraslina, bubuljica ili kvrzica na penisu

e36m

Pozdrav. Imam problem već 2 mjeseca i nikako da se riješim. Dakle počelo je sa gulicom pored mošnje, zatim je preraslo u osjetljivost mošnje. Ponekad se koža skupi i stvrdne, ponekad bude jako opuštena malo crvena te kao da je oznojena. Išao sam na urologiju i obavljene su pretrage krvi, mokraće, sperme, color doppler, i uspostavilo se da nije ništa. Meni problemi i dalje nisu prošli. Koža(mošnja) je osjetljva - nema nikakve boli, ponekad previše opuštena ponekad previše skupljena. Prije nekoliko sati opet se pojavila ista gulica na istom mjestu kao i prije, malo se crveni i izgleda kao nekakav potkožni prištić.

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

S obzirom na nalaze i na ono što ste napisali, ne vidim neki problem kod Vas. Ipak, da budete sigurni obavite i dermatovenerološki pregled.

swannymir

Doktore, napravio sam ultrazvuk spolnog organa i ustanovljeno je da imam trombozu ispod glavića penisa. Urolog mi je pripisao heparinski gel koji koristim 6 dana, kao i antibiotike Klavocin i Apirine. Situacija je i dalje ista, pitao bih vas kakvo je vaše mišljenje o mom problemu? Zahvaljujem, Zvonimir

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Vaš problem je urološki, a ne dermatovenerološki, tako da mislim da trebate poslušati savjet urologa.

vitinka999

Pozdrav, imam 17 godina i imam problem sa penisom, izrasla mi je mala kvrzica ismedju testisa i glavica, negde na sredini penisa, pa se brinem sta se desava? Izrasla mi je prije jedan dan i prao sam penis danas dva puta, medjutim to nikakvog efekta nema. Kvrzica me ne boli i brinem se? Sta se desava da li znate doktore?

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Napamet nitko ne može sa sigurnošću reći o čemu je riječ, ali se možda radi o žlijezdi koja se nalazi u tom području.

DavidN

Zdravo, vec dugo godina imam mnogo kao nekih bubuljica belih, tvrdih koje ne mogu da se iscede na testisima , ako mozete da mi kazete sta je to hvala unapred.

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Riječ je o normalnim žlijezdama koje se nalaze u ovom području.

Drakul101

Pozdrav.
Znaci imam iznad penisa kao neku malu kvrzicu koja se od ispod može osjetiti.Ne boli me.Da nije mozda od brijanja?

Drakul101

Znaci imam neku kao potkoznu bubuljicu/kvrzicu koja se moze osjetit od ispod iznad penisa.Ne boli me,stoji tu vec par mjeseci.Zanima me da nije mozda od brinjanja?

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Može biti i od brijanja.

Mark22

Dobar dan. Pre jedno godinu dana ako ne i vise mi se pojavila bela mala tackica na spoljnom delu penisa. Negde odprilike na polovini penisa na spoljnom delu koze se nalazi ta neka izraslina. Moze da se iscedi posle mesec do dva dana jer se sama puni necime. Uvek je bela i to sto se moze iscediti je jako malo necega belog. Deluje kao da ima svoj limit u rastu, to i kada naraste malo deluje kao neka omanja bubuljica. Bio sam kod urologa koji je to iscedio i rekao da nije nista u pitanju. Tada nisam znao da mu kazem da se proces obnavlja. Tacnije da kroz mesec-dva od cedjenja to malo poraste i dobije svoj maksimalni oblik. Nazalost nisam se vracao da ponovo to proverim. Mozda od Vas mogu dobiti neki konretan odgovor. Hvala na Vasem vremenu.

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Složio bih se s urologom da se ne radi o nekoj bolesti. Možda o žlijezdi koja se nalazi u ovom području, ali je sigurno se ne radi o nečemu što zahtjeva liječenje.

Mark22

Hvala Vam na odgovoru.

jurejure

pozdrav, na glansa imam malu tockicu plavkaste boje, ne boli, znate li sto bi to moglo biti

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Ne znam, ali sigurno ništa opasno.

jurejure

Hvala na odgovoru, sad mi je lakse! Htio bi vam za svaki slucaj pokazati sliku da mi recete misljenje ali posto ne znam kako ovdje ucitat sliku mozete li mi dati vas mail da vam tamo posaljem sliku pa mi recite sto mislite da bi to moglo biti.

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Nema mogućnosti slanja maila.

jurejure

ne znam jeste li me dobro razumjeli, jer mozda nije bas za u ovu temu, ova tema se odnosi na potkozne izrasline...u mene nije to na koži nego bas na glavicu, mala okrugla tockica modre boje, moguce da sam se davno prije bas tu udario pa ne znam jeli mozda sa tim povezano, mozda kao rana od toga...strah me bilo da nije nesto opasno....dakle bas na glavicu, s donje strane mala okrugla izbocina modre boje, jeli moguce da je sto opasno

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Ne, nije opasno, ali ako želite točno znati o čemu je riječ, obavite dermatovenerološki pregled.