Dermatovenerologija

anonymous

Krešimir Musa, dr. med.

Poliklinika Zagreb
Zagreb, Lavoslava Ružičke 30C

pristici - dermatovenerologija

Luka-1

Vec nekoliko godina imam problem s pristicima po ledjima i ramenima. Izvana su crvenkasti s vodenim mjehuricem, koji u principu ne svrbe ni ne peku. POnekad ih ima vise, ponekad manje, nisam primjetio neku pravilnost. Mazao sam ih s Diprogentom i Tridermom ( ne istovremeno). Pristici nestanu nakon 10-ak dana mazanja......kad prestanem s mazanjem vec nakon 2 dana se opet pojave. Zbog kortikosteroida u mastima ne mazem duze od 2 tjedna. Da li bi trebao pokusati duze? Sto uciniti? Puno vam hvala!
Luka-1

Prof. dr Jasna Lipozenčić

U Vašem slučaju radi se o folikulitisu koji se može liječiti i tekućim puderom. Moglo bi se raditi i o papuloznoj akne, no pregled u Ambulanti za medicinsku kozmetologiju bio bi potreban. Na pregledu se odredi laboratorijska obrada i liječenje. Savjetujem da se javite.