Dermatovenerologija

anonymous

Krešimir Musa, dr. med.

Poliklinika Zagreb
Zagreb, Lavoslava Ružičke 30C

tamne mrlje na licu - hiperpigmentacija

Goga

Prošle godine, negdje u proljeće, pojavile su mi se tamne fleke na licu (najviše po čelu, iznad obrva i gornje usnice) i to nakon solarija. Već godinu dana koristim kremu "Epocler" za izbjeljivanje mrlja (prije toga koristila sam liniju "Decleor"blunk, izbjegavam izlaganje lica suncu, koristim kreme sa visokim zaštitnim faktorom, ali rezultati su izuzetno mali i skoro nevidljivi. Zanima me da li se spomenute tamne fleke mogu u potpunosti ukloniti; nakon kojeg vremena ću uočiti neke očitije rezultate; postoji li možda neka druga krema koja je efikasnija od spomenutih te da li se fleke, ako i kada ih se rješimo, ponovno pojavljuju? Ako da ,kako da se od toga zaštitimo?
Unaprijed hvala na odgovoru!

Prof dr Jasna Lipozenčić

Možete pokušati ukloniti tamne pjege s kremama koje sadrže hidrokinon primjerice "Novaderm gel za izbjelivanje", "Depigman" Widmar i slično. Ipak bi bio potreban pregled jer se moraju učiniti potrebne pretrage.