Dermatovenerologija

anonymous

Krešimir Musa, dr. med.

Poliklinika Zagreb
Zagreb, Lavoslava Ružičke 30C

Prištići na penisu

Omnitrix23

Bijeli pristici na rubu penisa,ima ih i po cijelom penisu,sta je to?

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

To su vjerojatno "pearly penile papules" ili normalne žlijezde koje se nalaze u ovom području. Ništa što bi trebalo brinuti.

elsorio_14

Pozdrav, imam 14 godina i primjetio sam nekakve bijele prištiće na kožici penisa, da li je to mođda Candida ili nešto drugo?

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

To su normalne žlijezde koje se nalaze u ovom području.

Anonimni69

Imam Problem.
Prije par dana sam primjetio dvije tocke ,pa su nestale.
Da bi prije 2 dana opet primjetio, jedna od druge na nekih 1 cm .
Velicine je jedna oko 2 mm ,a druga 4mm.
Kao pristic nesto slicno na penisu je .na kozici.
Svjetlo ljubicaste boje je i ne boli na opip .
Jedino sto eto upada u oko .
Pitanje je treba li biti zabirnutosti ??

Zerin118

Dobro jutro.Ja mislim da imam mitesere na kozici penisa, pocetni dio, i mislim da su se pojavili prije 1,6 ili 2 godine unazad.Medjutim nikada nisam isao doktoru zbog toga, mislio sam da ce proci i da je normalna pojava.Ali sada vidim kao da su se malo povecali, sada su mozda 2-3 milimetra, sad sam vec zabrinut i ne znam koliko je to ozbiljno.Pozdrav

Borna Pavičić, dr. med.

Poštovani, teško je bez pregleda postaviti točnu dijagnozu, no vjerovatno se radi o normalnim žlijezdama lojnicama na koži penisa. Najbolje bi bilo da posjetite dermatovenerologa i tako riješite problem.

Venlo90

Postovanje,

Imam 29 godina i prije par dana se je okolo rupice na glavicu pojavilo kao blago crvenilo. Uradio sam nalaze krvi i urina i nije bilo prisustva bakterija niti gljivica. Niti sta boli niti pece.

Borna Pavičić, dr. med.

Poštovani,

prema Vašem opisu, moglo bi se raditi o običnoj iritaciji tako da možete mazati nekoliko dana s nekom od krema protiv iritacije tipa Cicalfate. Ako je iritacija proći će i samo od sebe, a što se higijene tiče savjetujem pranje blagim sredstvima za intimnu njegu uz ispiranje vodom.

foxsmoulder

Dobar dan!
Pred mjeseca dana sam posjetio urologa zbog 3 bijelih tockica/mrlja/pristica na penisu ali ne na glaviću nego na kozi penisa prema korijenu penisa koje me ne bole i ne peku. Urolog je rekao da su to zlijezde i da mi on tu ne moze pomoci ali da to nije nikakva bolest te da se javim dermatologu ukolilo zelim to uklonit. Evo zadnjih nekoliko dana su te tockice malo pocrvenile a pogotovo ako ih diram ili pokusam istisnuti jer izgleda kao pristic onda mi se koza pocne ljustit i taj dio pocrveni i onda nadrazim taj dio pa osjetim peckanje lagano. Trebam li se ipak zabrinuti ili je to normalno?
Unaprijed hvala na odgovoru!

Borna Pavičić, dr. med.

Poštovani,

ukoliko ste pregledani od strane urologa, nemam razloga sumnjati u njegovo mišljenje.
Najbolje da ne dirate po promjenama, jer su žlijezde normalan dio kože i nemate razloga za brigu.

Mrki1234

Postovani,
prije otprilike 3 tjedna primjetio sam promjene na kruni penisa nalik pristicima. Ne bole me, ne svrbe niti uzrokuju bilo kakvu smetnju. Zanima me jesu li to biserne papule ili nesto drugo zbog cega bih se trebao brinuti?
Unaprijed vam hvala na odgovoru

Link

https://imgur.com/a/96sOh5y

Borna Pavičić, dr. med.

Poštovani,

prema slici, radi se o papilama korone glandis ili "pearly penile papules" , odnosno normalnim žlijezdama koje se nalaze u ovom području.