Dermatovenerologija

Da bi mogli slati poruke na forum trebate se prijaviti. Novi korisnici mogu se registrirati ovdje. Molimo vas da prije registracije pročitate Pravila za korištenje foruma.

Broj tema: 3865 | Broj poruka: 13891

Borna Pavičić, dr. med.

KBC Zagreb
Zagreb, Kišpatićeva 12

Prištići na penisu

Morate biti prijavljeni kako bi imali pristup forumu. Prijaviti se možete na sljedeći način: ovdje

Autor Poruka

Omnitrix23

18.09.2017. 10:15

Bijeli pristici na rubu penisa,ima ih i po cijelom penisu,sta je to?

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

19.09.2017. 13:25

To su vjerojatno "pearly penile papules" ili normalne žlijezde koje se nalaze u ovom području. Ništa što bi trebalo brinuti.

elsorio_14

26.09.2017. 19:45

Pozdrav, imam 14 godina i primjetio sam nekakve bijele prištiće na kožici penisa, da li je to mođda Candida ili nešto drugo?

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

27.09.2017. 13:10

To su normalne žlijezde koje se nalaze u ovom području.

Anonimni69

24.06.2019. 22:40

Imam Problem.
Prije par dana sam primjetio dvije tocke ,pa su nestale.
Da bi prije 2 dana opet primjetio, jedna od druge na nekih 1 cm .
Velicine je jedna oko 2 mm ,a druga 4mm.
Kao pristic nesto slicno na penisu je .na kozici.
Svjetlo ljubicaste boje je i ne boli na opip .
Jedino sto eto upada u oko .
Pitanje je treba li biti zabirnutosti ??

Zerin118

02.11.2019. 10:25

Dobro jutro.Ja mislim da imam mitesere na kozici penisa, pocetni dio, i mislim da su se pojavili prije 1,6 ili 2 godine unazad.Medjutim nikada nisam isao doktoru zbog toga, mislio sam da ce proci i da je normalna pojava.Ali sada vidim kao da su se malo povecali, sada su mozda 2-3 milimetra, sad sam vec zabrinut i ne znam koliko je to ozbiljno.Pozdrav

Borna Pavičić, dr. med.

03.11.2019. 17:40

Poštovani, teško je bez pregleda postaviti točnu dijagnozu, no vjerovatno se radi o normalnim žlijezdama lojnicama na koži penisa. Najbolje bi bilo da posjetite dermatovenerologa i tako riješite problem.

Venlo90

09.03.2020. 14:30

Postovanje,

Imam 29 godina i prije par dana se je okolo rupice na glavicu pojavilo kao blago crvenilo. Uradio sam nalaze krvi i urina i nije bilo prisustva bakterija niti gljivica. Niti sta boli niti pece.

Borna Pavičić, dr. med.

10.03.2020. 13:40

Poštovani,

prema Vašem opisu, moglo bi se raditi o običnoj iritaciji tako da možete mazati nekoliko dana s nekom od krema protiv iritacije tipa Cicalfate. Ako je iritacija proći će i samo od sebe, a što se higijene tiče savjetujem pranje blagim sredstvima za intimnu njegu uz ispiranje vodom.