Dermatovenerologija

anonymous

Krešimir Musa, dr. med.

Poliklinika Zagreb
Zagreb, Lavoslava Ružičke 30C

Pristici na straznjici

rafaello

Postovani,
prije nekoliko dana sam na podrucju straznjice (prema butini, a ne anusu) primijetila nekoliko manjih pristica. Dan nakon, jedan od njih je prerastao u vecu ranicu promjera kovanice od 1kn. Danas me to pocelo svrbjeti i ti maleni pristici cu se prosirili, a jedan se pojavio i na nozi. Higijenu odrzavam redovito te nisam mijenjala sampone ili omeksivace (kao sumnja na alergijsku reakciju.

Borna Pavičić, dr. med.

Poštovana,
prema Vašem opisu, moguće je da se radi o folikulitisu. Probajte s primjenom klindamicinskog losiona 2x dnevno na promjerne. Ukoliko nakon 10-14 dana nebude napretka, trebate se javiti liječniku.