Dermatovenerologija

anonymous

Krešimir Musa, dr. med.

KB Dubrava
Zagreb,

Psorijaza

Marija

Već sam Vam pisala o problemu naše djevojčice. Naime dijagnosticirana joj je Psorijaza, ima samo 6 godina i nakon prvog šoka, čitanja sveg što nam dođe pod ruku, pojavila se nada da TO i nije možda TO. Sumnju nam unosi to što joj je psorijaza dijagnosticirana samo vizualnim pregledom, skinite je... da to je psorijaza. Molim Vas da me uputite kamo i koje pretrage je potrebito učiniti da se utvrdi da li je to uistinu psorijaza ili neka slična a lakše zalječiva ili izliječiva bolest. Unaprijed zahvalna mama.

Mr.sc.dr. Branka Marinović

Za konačno mišljenje o dijagnozi Psoriasis vulgaris svakako je osim dobrog kliničkog pregleda potrebno učiniti i biopsiju kože s patohistološkom analizom. Savjetovala bih da se s vašom djevojčicom javite na pregled u dječju ambulantu Klinike za kožne i spolne bolesti na Šalati.