Dermatovenerologija

anonymous

Krešimir Musa, dr. med.

KB Dubrava
Zagreb,

ureoplazma

sasa

Poštovani, imam 24. god i do sada sam imao nekoliko spolnih odnosa koji su bili vrlo neugodni i frustrirajuci. Naime, glans glavica mi je vrlo osjetljiv na dodir sto mi onemogucuje da imam normalan snosaj.

Posjetio sam urologa koji mi je u povijesti bolesti napisao sljedece: Nalaz-> abdomen ispod razine toraxa, mekan, elastican, palpatorno ne osjetljiv. Ingvinalni kanali urednog nalaza. Nalaz genitala uredan.
Digitorectalni nalaz prostate: prostata velicine kestena, mekanoelasticna palpatorno osrednje bolna.

Nakon toga morao sam uciniti neke mikrobioloske pretrage koje su sljedece: obrisak uretre na ureapl/micopl.--> izolirana je ureaplasma urealyticum,osjetljiv na eritromic.3,tetracikl.3
nalaz urina-->kultura ostala sterilna nakon 24. sata inkubacije

Doktor opce prakse mi je prepisao Doxycyclinum da pijem 10 dana.

Mene zanima slijedece:
1. je li taj bakterija koji imam uzrok boli kojeg osjecam prilikom snosaja?
2. kako se ta bakterija prenosi i koje su mu posljedice ako se ne lijeci?
3. i da li je moguce da sam ja time bio zarazen 5. god?
4. da li postoje kreme koje mogu smanjit osjetljivost glavica penisa?

Ispricavam na opsirnosti pitanja i unaprijed se zahvaljujem na odgovoru

Mr.sc.dr. Branka Marinović

Bakterija koja je dokazana u vas može biti uzrok vaših tegoba odnosno boli. Bakterija se najčešće prenosi spolnim kontaktom. Postoji mogućnost dugotrajne infekcije bez prisutnih simptoma. Terapiju je svakako potrebno provesti. Na glans penisa možete nanijeti neku od neutralnih krema da ublaži nelagodu.