Dermatovenerologija

anonymous

Krešimir Musa, dr. med.

KB Dubrava
Zagreb,

rogain

sinisa

Postovana doktorko,
zadnje 2 godine sam koristio sprej rogain(radi androgene alopecie) i pri pocetku to je bila uspesna terapija,sada kao da slabi efekat.Iz zdrastvenih razloga ne smem da koristim propeciu.Da li postoji jos neko sredstvo za lijecenje?
Unapred zahvalan

dr. Suzana Ljubojević

Terapija androgene ćelavosti je nažalost samo parcijalno efektivna, naime kako i sami opisujete lokalni preparati koji se apliciraju učinkoviti su samo za vrijeme apliciranja. Lijek izbora kod androgenetske alopecije (ćelavosti) je otopina minoksidila (2 ili 5%), koja se može kombinirati s lokalnim kortikosteroidima (beta metazon-dipropionat) ili lokalnim retinoidima. Terapija je nažalost nezadovoljavajuća, naime sprečava se opadanje dlaka samo za vrijeme korištenja navedenih pripravaka!