Dermatovenerologija

anonymous

Krešimir Musa, dr. med.

Poliklinika Zagreb
Zagreb, Lavoslava Ružičke 30C

seborea

zoran

Imam vrlo izraženo masno vlasište, te kosu moram prati gotovo svaki dan, uz masnocu poslije pranja javlja mi se i perut i to više dok masnoća stoji na vlasištu dan dva više. Koristim šampone protiv peruti al oni, čini mi se, još više djeluju na masnoću jer nisu blagi i vlasište me pecka. Što da radim? Počinjem koristiti Eucerin šampon koji pomaže kod osjetljivog vlasišta i psorijaze, jel to ok? Hvala...

Mr.sc.dr. Branka Marinović

Kod vas se prema opisu najvjerojatnije radi o seboreji vlasišta. Eucerin šampon koji ste započeli koristiti je dobar kao pomoćno sredstvo za liječenje vašeg problema. Za potpunu terapiju trebali biste se obratiti nadležnom dermatologu koji će vam nakon pregleda uz šampon najvjerojatnije odrediti i odgovarajuću lokalnu terapiju.