Dermatovenerologija

anonymous

Krešimir Musa, dr. med.

KB Dubrava
Zagreb,

seboreja

zoran

Moj problem je vrlo masno vlasište, te kosu moram prati svaki ili svaki drugi dan. Kad koristim obične šampone stvara mi se perut, stoga koristim anti-dandruff šampone. Bio sam i kod dermatologa i propisao mi je Oronazol šampon mada mi on ne odgovara. Sada koristim Sebamedov šampon protiv peruti jer je blagi i mogu ga često koristiti. Kako da se riješim te masnoće jel zbog tog problema i kosa mi se dosta prorijedila i dal bi mi trihogram-pregled mogao pomoći tj. da adekvatno izliječim seboreju i otkrijem uzrok. hvala unaprijed

Prof.dr.sc. Jasna Lipozenčić

Seboreja je u Vašem slučaju znantnmo izražena. Savjetujem da koristite 20 dana Oronazol šampon svaki 2. dan, a potom je Eucerin šampon dobar izbor. Korisno je izbjegavati uzrujavanja, te provesti kuru liječenja s B6 drag. 3x1 dnevno tijekom 6 tjedana.

Robert

Seboreja je i moj problem,već jedno 7-8 godina.
U tom periodu sam aktivno koristio Oronazol šampon, koji je dao relativno zadovoljavajuće rezultate,no i ja sam ga smatrao nekako prejakim za svoje vlasište.
Nakon brojnih eksperimentiranja došao sam do šampona SELSUN BLU koji me je oslobodio peruti u potpunosti, no ne i crvenila na rubovima vlasišta. Taj problem jedno vrijeme je kontrolirao Belosalic losion i krema (za ona mjesta crvenila po licu).
Belosalic u posljednje vrijeme ne daje gotovo nikakve rezultate ( iako ga nisam koristio preaktivno i u dužem neprekinutom razdoblju) a nus pojave - crni miteseri npr. su sve izraženiji problem.
Dodatni problem predstavlhja i dalje širenje crvenih područja na prsa i ispod pazuha.
Iako znam da lijek kao takav za ovaj poremećaj ne postoji, nadam se da mi možda možete ukazati na medicinski priznati tretman koji bi dao rezultata barem u kontroliranju crvenila i njegova daljeg širenja.Molim i Vaš komentar o korisnosti uzimanja kapsula tipa Ribosan-Forte u tu svrhu.
Srdačno pozdravljam.