Dermatovenerologija

anonymous

Krešimir Musa, dr. med.

Poliklinika Zagreb
Zagreb, Lavoslava Ružičke 30C

svrab

teaa1234

Postovani,

lijecim svrab vec 2 mjeseca,ali nikako uspjesno. Lijecnik mi uporno propisuje peruvijanski balzam, ne znam da li on djeluje samo kratkorocno ili je do neceg drugog. Njega mi uporno propisuje jer nista drugo nema u sustavu, umjesto da mi propise nesto jos jace kao npr.Eraxil, permetrin 5% i sl. Nesto sto ide na recept, ali jednostavno ne zeli. Mozete li mi navesti jos kojii losion?
Zanima me na koliko stupnjeva taj parazit umire? Npr. Posteljina i sve se opere na 90 stupnjeva, robu tj.odjecu ne mogu prati na visokoj temp. stoga sam je oprala na nizoj, zatim popeglala s peglom na paru te iznjela van na ove niske temperature gdje ce ostati tjedan dana, da li parazit umire na temp ispod nistice ili ? Mozete li mi objasniti proceduru. Par dana bude ok,ali se isto vrati mozsa i zbog odjece. Ne znam sto da radim, i kako da dezinficiram madrace, i ostali namjestaj? Kako da je skroz uklonim??. Vise cu izludit, ne mogu podnijet te procedure vise.. Nadam se da cete mi pomoci. I molim Vas da mi odgovorite na svako pitanje, jer me sve to jako zanima. Unaprijed Vam se zahvajujem. L.P

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Nisam baš uvjeren da imate svrab: on se dijagnosticira samo na dermatološkoj Klinici i to pretragom pod mikroskopom. Tamo ćete dobiti i adekvatnu terapiju. Vjerojavatno imate neku drugu bolest: da imate svrab, već bi se riješio davno prije i peruvijanskim balazamom.

Andreag

Poštovani,
Za terapiju svraba bratu mi je propisan skabigel 5.2. Na ponovnoj kontroli kod dermatologa u četvrtak receno mu je da ponovi tretman u petak 14.2., medutim, kako gel nije moguce dobiti bez recepta, trebalo je otici kod lijecnice opce prakse kako bi napisala recept. Zbog zabune oko radnog vremena, i vikenda, tek danas smo uspjeli dobiti gel, 17.2. Je li prekasno, te treba li zbog ciklusa te grinje jos jednom ponoviti tretman nakon 7 dana?
Hvala na odgovoru i lijep pozdrav!

Borna Pavičić, dr. med.

Poštovana,
tretman permetrinom (Skabigel) potrebno je ponoviti 7 dana nakon prvog tretmana.
Tretman može ponoviti i kasnije, pogotovo ukoliko i dalje perzistiraju simptomi.
7 dana po zadnjem tretmanu je potrebna kontrola i bris kože da se sa sigurnošću potvrdi izliječenje.