Dermatovenerologija

anonymous

Krešimir Musa, dr. med.

Poliklinika Zagreb
Zagreb, Lavoslava Ružičke 30C

Svrbež vlasišta

ilic123

Poštovani,
unazad godine dana malo me svrbilo vlasište. No, unazad dva mjeseca situacija je postala još gora. Osjećam svrbež i osjećaj zatezanja. Bila sam na pregledu u ljekarni te mi je preporučen D-Vital 25 000 i emulzija za mazanje. Molim info da li mogu još što napraviti? Koliko puta tjedno da perem kosu? Za pranje sam uzela Decros Vishy. Pretpostavljam da se do daljnjeg trebam suzdržavati farbanja kose. Inače nedavno ustanovljena hipotireoza (TSH je 5,79)
Hvala unaprijed.

Daniel Ceković, dr. med.

Poštovana,

prema navedenim simptomima dijagnoza može biti raznolika, stoga savjetujem obaviti dermatološki pregled s dermatoskopskom i Bak/Myko analizom vlasišta, kako bi se sa sigurnošću mogla utvrditi točna dijagnoza. Svakako treba isključiti moguća oboljenja vlasišta kao što su npr.Tinea Capitis, seboroički dermatitis vlasišta, atopijski dermatitis vlasišta, kontaktni alergijski dermatitis..itd. Tek nakon utvrđene dijagnoze može se dodijeliti odgovarajuća terapija.

Lijep pozdrav.

ilic123

Hvala Vam na odgovoru.
Molim Vas info koliko često prati kosu? Inače je perem svaka 3 do 4 dana. Da li svesti na minimum?

Daniel Ceković, dr. med.

Poštovana,

kosu smijete prati do 2 x tjedno ukoliko koristite šampon za ublažavanje iritacije vlasišta.

Lijep pozdrav.