Dermatovenerologija

anonymous

Krešimir Musa, dr. med.

Poliklinika Zagreb
Zagreb, Lavoslava Ružičke 30C

tamne mrlje

Natalija

Nakon trudnoće su mi ostale 3 tamnosmeđe mrljice ispod oka - na tankoj i osjetljivoj koži podočnjaka. Zanima me način na koji bi ih se mogla rješiti.
Lijep pozdrav.

prof.dr.Jasna Lipozenčić

Tamnosmeđe mrlje (chloasma) nastaju na koži lica kod velikog broja trudnica; nakon poroda promjene se mogu spontano povući, ali mogu i perzistirati što je vjerojatno slučaj kod Vas (ne navodite kad ste rodili).Pigmentacije se mogu pokušati otkloniti preparatima na bazi 2-5% hidrokinona. Navedenu terapiju najbolje je provesti tijekom zimskih mjeseci. Ljeti obavezno koristite kreme sa visokim zaštitnim faktorom protiv sunca (tzv. sun block preparate za lice).