Dermatovenerologija

anonymous

Krešimir Musa, dr. med.

KB Dubrava
Zagreb,

Tirozin

Boa

Pozdrav!

Vec nekoliko godina bolujem od bulimije i to je popraceno velikim oscilacijama u tezini. Sad imam deset kilograma viska i nikako ne mogu smrsaviti. Do sada sam uspijevala smrsaviti samo gladovanjem koje me je skoro dovelo do anoreksije.
Vise ne mogu izdrzati gladovanje, a i nakon gladovanja se brze i vise udebljam.
Dobila sam preporuku od prijatelja (nije lijecnik) da uzimam tablete Tyrosine + caffeine i vjezbam jedan sat dnevno (cetiri komada prije treninga).
Posto sam skepticna prema takvim preparatima, a cula sam vrlo razlicita misljenja o tirozinu, molila bih vas da mi kazete nesto vise o tome (kako djeluje, da li je stetan, da li moze pomoci kod bulimije i sl.).

Unaprijed zahvaljujem.

Prof. dr. Jasna Lipozenčić

Bulemija nije domena dermatovenerologa, stoga se molim Vas obratite internisti-gastroenterologu i neuropsihijatru.