Dermatovenerologija

anonymous

Krešimir Musa, dr. med.

Poliklinika Zagreb
Zagreb, Lavoslava Ružičke 30C

Upala folikula dlake

Mely123

Poštovanje,

unazada mjesec dana prvi puta sam dolje na preponi(intimnom dijelu),napipala čvorić.
Koji je tu bio negdje tjedan dana i nestao.
Zatim nakon tjedan dana,se opet pojavio i na dodir je bio bolan.
Otišla sam ginekologoici na pregled,utvrdila je da je riječ o upaljenom folikulu dlačice.
Dala mi mast na bazi joda i nekakav prah(koji se nalazi u vrećicama) koji moram istresti u kadu s vodom i namakti se 15-tak minuta..
Te mi je rekla da ako se ne povuče na ovaj način,morat ću ići da mi naprave mali rez,da se to više ne upali.
Sada evo tjedan dana nakon primjene tih lijekova,čvorić me ne boli,smanjio se(na veličinu graška),ali je i dalje tu..
Nazvala sam i napravila termin(koji sam dobila tek sljedeći tjedan) radi kontrole.
Sad me zanima,dali su lijekovi ipak pomogli,ako se on malo smanjio ili postoji mogućnost da se ta upala na neki način prema unutra širi u dublje slojeve,a na izgled izgleda mrvicu bolje?
Te dali je sad predugo da čekam do sljedećeg tjedna s kontrolom,strah me da se ne pogorša?
Te dali se taj rez izvodi u bolnici,pod anestezijom,dali bih imala šavove? Nezz na koji način se to izvodi?
Zahvaljujem unaprijed na odg.

Lp

Borna Pavičić, dr. med.

Poštovani, preporučam da se držite preporuka vašeg liječnika koje su skorz korektne.
Upala se ne širi dublje, a ako se upale ponavljaju, preporuča se kirurška incizija ili možda ekscizija u cijelosti.
Operacija se izvodi uz lokalnu anesteziju; ako se radi incizija, promjena se ne šiva, a ako je riječ o eksciziji, onda se stavljaju šavi koji se odstranjuju nakon 14 dana

mellyca5

Poštovani!
Prekjucer sam osjetila blizu prepone mali svrbez, no nisam obracala pozornost na to. Jucer sam primijetila gnojnu izraslinu kao pristic, s crnom tockicom u sredini. Danas sam to istiskala i izaslo je van puno gnoja i malo krvi, te je i dlacica izasla. Brine me sto se gnoj opet vratio i s jedne strane je crno, kao mali podljev krvi. Bila sam u ljekarni i trazila nesto za urasle dlacice pa su mi dali tyrosur prasak. Boli prilikom hoda. molim neki svjet.

Lp

Mira1111

Postovanje,vec par dana u unutrasnjosti vagine vidim okruglu vodenastu guticu na samom ulazu u vaginu,malo me je peckala ne boli ko vodenasta pri dnu bjelicaste boje,mada neko vrijeme nemam upalu mjehura al budem na solje do posljednje kapi i napinjem se,dali mozda od napinjanja na ogledalu dok sjedim vidim je okrugla loptica a kad lezim unutra je,danas sam narucena kod ginekologa lp.

Borna Pavičić, dr. med.

Poštovana,
bez kliničkog pregleda dermatovenerologa ili ginekologa nemoguće je procijeniti o čemu se radi.