Dermatovenerologija

anonymous

Krešimir Musa, dr. med.

Poliklinika Zagreb
Zagreb, Lavoslava Ružičke 30C

Limfni čvorovi

JoHo

Pozdrav, od 5-6 godine pa sve do danas tj. 20te limfni čvorovi u vratu su mi prilično povećani, sa obe strane vrata. Iako su prilično veliki nikad me nisu zabrinjavali s obzirom da se s vremena na vrijeme smanjivaju te ponovo povećavaju, nisu previše tvrdi, te su lako pomični i uz to tu su preko 10 godina.

U zadnje vrijeme zbog pandemije i viška slobodnog vremena počeo sam panično pregledavati limfne čvorove. Prilikom samopregleda limfnih čvorova iznad ključne kosti napipao sam jedan mali od oko 4 do 5 mm sa lijeve strane, uz tetive vrata, pomičan i normalan na dodir, nije niti malo iznad razine kože i dosta panike i truda je uloženo da ga nađem.

Moje pitanje glasi dali je normalno supraklavikularni limfni čvor sa lijeve strane može napipat uz napomenu da sam i prilično mršav?

Opće stanje je kako i treba biti, normalno, bez ikakvih simptoma, da napomenem i nedavne krvne pretrage su uredu.

Mislim da je bezlazleno ići u liječnika radi ove moje panike, barem što se fizičkog zdravlja tiče.

Hvala vam unaprijed na odgovoru.

Borna Pavičić, dr. med.

Poštovani, vaš problem nije u domeni dermatovenerologa.
Vaš liječnik vas mora pregledati i prema potrebi uputiti na UZV limfnih čvorova sa ili bez punkcije.