Dermatovenerologija

anonymous

Krešimir Musa, dr. med.

KB Dubrava
Zagreb,

uretritis ili ...

fabijan

poštovani,
molim vas da mi odgovorite na ovo pitanje jer sam prilično zabrinut.
Prije dva dana osjetio sam blagi svrab u unutrašnjosti penisa i to cijelom dužinom pa čak i u unutrašnjosti prepona. Pretpostavljam da se radi o mokraćnoj cijevi, ali nema peckanja pri mokrenju niti pri ejakuliranju.
Takodjer, nema promjena na glansu penisa osim blagog crvenila neposredno uz otvor. Ujutro sam našao i vrlo malo žućkasto-zelenkastog iscjetka. Imam 22 godine i ovo su mi prvi problemi ove vrste. Moram li potražiti pomoć liječnika ili se radi o bezazlenoj upali za koju nije potrebna terapija. Moram li se suzdržavati od seksualnih odnosa. Hvala!

prof dr Jasna Lipozenčić

Savjetujume biokemijski pregled urina i kulturu urina.
Budući nemate peckanje pri mokrenju i spolnom odnosu, ne trebate apstinirati.
Blago crvenilo na glansu njegujte s vitmainskom kremom pantenol. Ukoliko su Vam nalazi negativni, zaboravite bolest.