Dermatovenerologija

anonymous

Krešimir Musa, dr. med.

KB Dubrava
Zagreb,

Mikrosporoza?

Zvjezdana

Prije sedam godina liječnica mi je dijagnosticirala mikrosporijazu na rukama i nogama. Liječila sam se antimikotskim kremama nekoliko tjedana. Mislila sam da sam je iskorijenila ali svake godine u proljeće, pa i tijekom zime mi izbijaju svrbeći kružići koji s vremenom sami prođu. da li mogu potpuno iskorijeniti tu bolest?

prof dr Jasna Lipozenčić

Ukoliko se javljaju kružići svako proljeće, tada treba ponoviti mikološku obradu jer se može raditi o saprofitiji, a ne o dermatofitiji.
Savjetujem pregled u Mikološkom laboratoriju Klinike za kožne i spolne bolesti KBC i MF Sveuč. u Zagrebu, Šalata 4, gdje ćete dobiti upute o daljnjem liječenju.