Dermatovenerologija

anonymous

Krešimir Musa, dr. med.

KB Dubrava
Zagreb,

Vitiligo/kreme za samotamnjenje

SF

Da li se bijele fleke uzrokovane vitiligom smiju mazati kremama za samotamnjenje (područje ruku i lica).
Gdje se obavlja fototerapija kože oboljele od vitiliga u popodnevnim satima, koliko često i kako dugo traje terapija, može preko "socijalnog"?
Kako se provodi terapija i koja je učinkovitost?
Hvala.

prof dr Jasna Lipozenčić

U Ambulanti za fototerapiju Klinike za kožne i spolne bolesti KBC i MF Sveučilišta u Zagrebu javite se s uputnicom od svog liječnika gdje ćete dobiti upute i vršit će se obasjavanje s UV zrakama. Terapija se obavlja ambulantno.