Dermatovenerologija

anonymous

Krešimir Musa, dr. med.

KB Dubrava
Zagreb,

Ženska dlakavost

dalmatinka81

Poštovani,
imam problema s izraženom dlakavosti na bradi i nadusnicama.
Molim vas za savjet koje spolne hormone trebam izvaditi? Navodno bi trebala vaditi i hormone štitnjače?
Hvala unaprijed.
lp

Borna Pavičić, dr. med.

Poštovana, možete izvaditi spolne hormone -2-4 dan ciklusa: FSH, LH, PRL, estrogen, testosteron uk. i slobodni, androstendion, DHEAS.
Nakon menstrualnog krvarenja učiniti UZV jajnika.
Također, možete izvaditi i hormone štitnjače - TSH, fT3, fT4, te protutijela na štitnjaču - anti-TPO, anti-Tg.
U slučaju hormonalnog disbalanasa, javite se endokrinologu.