Kardiologija

Fursemid

Viki1942

Prije 4 mjeseca mi je promijenjena terapija za hipertenziju. Uveden je Norprexanil 5/5 a od stare terapije nastavljam sa Physiotens-om 0.4 i Concor-om 2.5 mg.
Uz te promjene, dodan mi je i Fursemid 40 mg + Kalinor, što je i razlog mog pisanja vama. Po preporuci liječnika, Fursemid pijem u dozi od 2 tablete svaki drugi dan. Liječnik je rekao da poslije mogu sama korigirati dozu ukoliko se tlak normalizira. Meni je uz tu terapjiu tlak normaliziran ali me pijenje Fursemida dosta iscrpljuje i prisutan je osjećaj malaksalosti. Dakle moje pitanje se odnosi na doziranje: Da li piti po jednu tabletu svaki drugi dan ili dvije svaki treći dan ili nešto treće ? Hvala...

Doc. dr. sc. Robert Bernat, dr. med.

Izostavite fursemid u cijelosti, zajedno s Kalinorom, to nije dobra ideja za antihipertenzivnu terapiju.