Kardiologija

nalaz holtera

karmen30

molim vas da mi pojasnite nalaz holtera :imam 30 godina ,rodila sam prije 6 mj 4 dijete ...oko nove godine cesto sam osjecala preskakanje srca i ubrzani rad ,impulsi do 90 ,95....kardijolog mi je prepisao tablete concor 1dnevno od 1.25 ..pila sam 2 mjeseca ponovovo radila ergometriju (koja je bila bolja od prošle 89posto .,sinis ritam 81,rr 110/ 60 u mirovanju ,u naporu sinus trahikardija 180 .bez znacajnih st promjena i aritmija .rr 130 / 80 .test prekinut u 10 minuti zbog opterecenja .....mene brine holter prvi je raden 27.1.2012 nalaz :nije naden sves,zabiljezeno ukupno 1287 ves.pored pojedinacnih ves su bile u formi parovima 182,trigemenije 8.te 5 sljedova po 3 ves ..sljedeci holter raden 23.3 nalaz :prosjecna frenkvencija srcanog rada 73 / min,s rasponom od 45 do 140.varijabilnost srcanog ritma je u granicama normale SDNN=187ms)nije bilo pauza .nadeno 148 pojedinacnih sves.zabiljezeno 1786 ves .pored pojedinacnih ves su bile u formi parova 276 ,trigeminije 73,te 1 sljed od 3 ves ..status :kardijalno kompenzirana ,uredan auskultacijski nalaz na srcu ...doktor mi je preporucijo concor 2puta po 1.25..ali meni nije jasno zasto je nalaz 2 pod tabletama ispao lošiji od prvog holtera ..molim vas ako mi mozete pojasniti drugi nalaz ,i dati vase misljenje . zahvaljujem unaprijed

Doc. dr. sc. Robert Bernat, dr. med.

Treba napraviti ultrazvuk srca. Ako je taj nalaz uredan, po svoj prilici ne treba piti lijek.