Kardiologija

miokarditis - pilonidalna cista poveznica?

andro012

Poštovani, prije mjesec dana su mi dijagnosticirali da sam prebolio miokarditis (imao sam srčanih problema (puls 110, temp 37,5 , umaranje, aritmije) pa sam se javio kardiologu, pa je nakon nekoliko UZV-a zaključio da sam imao miokarditis) , i trenutno još uvijek osjećam neke posljedice i povremeno dobivam aritmije praćene povišenom temperaturom.

Moje pitanje glasi, budući su mi prije 5 mjeseci dijagnosticirali pilonidalni sinus (cistu) koju bi trebao operirati, a koja se u međuvremenu smanjila. Da li je moguće da je ta cista stvorila infekciju koja je dovela do miokarditisa i srčanih problema? Makar ne osjećam bolove na području tog sinusa.

Unaprijed Hvala

Doc. dr. sc. Robert Bernat, dr. med.

Načelno je to moguće; svaka upala može se odraziti i na srce, u krajnjem slučaju može biti odgovorna za miokarditis.