Kardiologija

Nepravilan rad srca

eagle

Poštovani,

imam 24 godine i moj problem je sljedeći: pri bilo kakvom fizičkom naporu osjećam da mi srce nepravilno kuca, npr. dva brza otkucaja pa pauza, tri otk., pauza, tri otk., pauza, 2 otk, pauza, 4 otk, pauza itd. Kad se smirim i kucanje se uspori, sve se vrati u normalu i srce pravilno kuca. I to je tako uvijek i već dugo vremena je tako - dok nema fizičkog napora, srce normalno kuca,a dok sam pod opterećenjem počne raditi nepravilno.
Prije 7 godina bio sam kod kardiologa zbog zabrinutosti o istom problemu i rađen mi je UZV srca i rečeno je da imam samo neki manji bezopasan šum.
Zanima me, od čega bi takav srčani ritam mogao biti te koliko bi to moglo biti ozbiljno?

Hvala!

Doc. dr. sc. Robert Bernat, dr. med.

Po opisu načelno se ne radi o nečem opsanom. Ipak, za siguran odgovor dobro bi bilo napraviti malu neinvazivnu kardiološku obradu: ponoviti UZV srca, zatim Holter EKG-a, ergometriju, kao i hormone štitnjače.