Kardiologija

nasljedjivanje srcanih mana

pravnicaa

Rodjena sam sa srcanom manom, imala sam operaciju srca kada sam imala 1 godinu. Interesuje me da li su srcane mane nasljedne? Kolika je mogucnost da ce moje dijete biti rodjeno sa srcanom manom?

Doc. dr. sc. Robert Bernat, dr. med.

Ne navodite o kojoj je mani riječ; načelno, srčane greške koje su prirođene nisu ujedno i nasljedne, tako da se u velikoj većini slučajeva može reći da djeca nemaju povećanu sklonost ukoliko su roditelji imali prirođenu grešku.